Hromadná korespondence 2

Zadání: shrnutí hromadné korespondence

V souboru zdrojdat.xls naleznete seznam s daty dětí, které pojedou na letní tábor. Podle vzoru (obrázek) vytvořte koncepty dopisů, který jim chcete rozeslat. Při tvorbě dopisů použijte šablonu předtisku obchodního dopisu, která se jmenuje predtisk1-novy.dot (ve škole šablony najdete ve složce I:\MSOFFICE\Sablony, šablonu lze stáhnout zde: predtisk1_novy.dot). Text dopisu máte na konci v tomto dokumentu. Do textu nepřidávejte žádné entry ani tabulátory ani mezerníky V záhlaví ani v zápatí dopisu nic nebude!

V tabulce naleznete pole SEX (pohlaví: f = dívka, m = chlapec), NAME (jméno), SURNAME (příjmení), BIRTH NUMBER (rodné číslo), DATE OF BIRTH (datum narození), STREET (ulice a číslo), CITY (město) a INSURER (pojišťovna), IDENTIFICATION (naše značka). Titul v adresním okénku upravte tak, aby v případě, že je adresátem dívka, bylo v adrese uvedeno „Tábornice“, v případě, že je adresátem chlapec, oslovení „Táborník“. Stejné oslovení použijte i v oslovení dopisu, kde uveďte buď „Milá tábornice,“ (pro dívku) nebo „Milý táborníku,“ (pro chlapce).

V hlavním dokumentu použijte jak u slučovacích polí, tak u ostatního textu, který budete psát, písmo Times New Roman, 12 b., obyčejné.

Do nového dokumentu slučte pouze dopisy pro ty děti, které mají v tabulce u pole CITY uvedeno HLUČÍN (PSČ pro Hlučín je 748 01). Dopisy seřaďte v dokumentu podle pole SURNAME vzestupně.

Texty:

  Pozvánka na letní tábor
  Milý táborníku,
  jsme velmi rádi, že s námi pojedeš na tábor do Buchlovic. Odjíždíme v sobotu 6. července 2002 v 9:00 h od hotelu Grand. Protože budeme spát ve stanu, vezmi si spacák. Seznam oblečení najdeš na samostatném listu, který jsme k tomuto dopisu přiložili.
  Zkontroluj ještě prosím s maminkou nebo tatínkem, jestli je správné Tvé rodné číslo 935418/6489, datum narození 14. 08. 1990 a číslo pojišťovny 207. Jestli není, zavolejte nám s maminkou či tatínkem na telefonní číslo 48 46 11.
  Moc se na Tebe těšíme. 
  Táborníkům zdar!
  Mgr. Jan Novotný (Myšák)
  vedoucí tábora
  Seznam oblečení